SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
telefon: 516 00 88 85
W ramach protetyki oferujemy Państwu:

Korony i mosty porcelanowe
Korony i mosty to stałe uzupełnienia protetyczne czyli takie, które osadzone są na cement w jamie ustnej. Nie wymagają wyjmowania i nie różnią się wyglądem od zębów naturalnych. Można dobrać ich kolor do koloru sąsiednich zębów lub kolor znacznie od naszych zębów jaśniejszy, uzyskując dzięki temu fantastyczną poprawę estetyki uśmiechu.

Licówki porcelanowe
Licówki porcelanowe to "łuseczki" z porcelany wykonane indywidualnie dla każdego pacjenta. Przykleja się je do jego własnych zębów celem poprawy ich estetyki, zarówno koloru jak i kształtu. Licówkami można też zamykać zbyt duże szpary między zębami tzw. diastemy. Licówki porcelanowe wykonywane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku pobranego przez lekarza w gabinecie stomatologicznym.

Protezy szkieletowe
Protezy szkieletowe to ruchome uzupełnienia protetyczne czyli takie, które należy wyjmować do czyszczenia zębów oraz kładąc się spać. Ich konstrukcja oparta jest na metalu, klamry na zębach są więc również metalowe. Zęby mocowane w protezie są najczęściej wykonane z akrylu. Kolor i kształt zębów dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Protezy acetalowe
Protezy acetalowe to podobnie jak protezy szkieletowe, ruchome uzupełnienia protetyczne czyli takie, które należy wyjmować do czyszczenia zębów oraz kładąc się spać. Ich konstrukcja oparta jest na acetalu. Jest to materiał, który pod wpływem ciepła jamy ustnej staje się nieco elastyczny. Zaletą tych protez jest również to, iż klamry na zębach są w kolorze białym, a przez co są mniej widoczne.

Protezy całkowite i częściowe
Protezy całkowite i częściowe to podstawowe, ruchome uzupełnienia protetyczne czyli takie, które należy wyjmować do czyszczenia zębów oraz kładąc się spać. W całości wykonane z tworzywa akrylowego. Klamry mocujące w przypadku uzupełnień częściowych wykonane są z metalu.

Naprawy protez
Naprawy protez - złamane czy uszkodzone protezy udaje się najczęściej ponownie skleić. Należy przynieść protezę do gabinetu i nie wykonywać przy niej żadnych manipulacji, gdyż mogą one utrudnić ponowne właściwe złożenie protezy.

Umów się na wizytę!

Skorzystaj z prostego formularza ON-LINE
lub ZADZWOŃ do nas!